• Aktualności

      • Po raz kolejny organizujemy Szlachetną Paczkę dla potrzebujących.

      • W związku z obecną sytuacją prosimy Państwa wyłącznie o wpłaty na konto. Za zebrane pieniądze zakupimy niezbędne produkty dla pana Piotra. Informacja o p. Piotrze na dole tekstu.

       Trzy kluczowe potrzeby to: pralka, odkurzacz i środki czystości. To zupełnie niezbędne rzeczy, których posiadanie wydaje się rzeczą oczywistą, a jednak nie dla wszystkich.

       Poniżej nr konta, na który można wpłacić pieniądze:

       90102021240000860200076406

        

       W tytule przelewu należy wpisać: Szlachetna Paczka!!!! To bardzo ważne!!

       Odbiorca: TPD

        

       Proszę pamiętać, że liczy się każda złotówka.

        

       Otwórzmy swoje serce, otwórzmy się na innych, aby ten przedświąteczny czas był wypełniony czynieniem dobra i dzieleniem się radością z innymi.

        

       Kontakt ZSO Kowary: Anna Szablicka, Grzegorz Schmidt

       Kontakt SP1: Katarzyna Bogusławska, Katarzyna Borówek – Schmidt

        

       Wspólnie z SP1 wybraliśmy tym razem samotnego pana Piotra, który od 10 lat boryka się z problemami kręgosłupa: dyskopatią i bólami neurologicznymi. Od tego czasu może podejmować tylko lekkie prace, głównie w ochronie obiektów. Obecnie mężczyzna jest bezrobotny. Pandemia uniemożliwiła mu wyjście z domu i znalezienie pracy. By polepszyć swoją sytuację, mężczyzna zgłosił się do UP oraz czeka na opóźniony z powodu pandemii kurs SEP. Pan Piotr ma nadzieję, że podejmowane przez niego działania zaowocują w końcu znalezieniem stałego zatrudnienia. Przychód mężczyzny wynosi 685 zł. 555 zł wydaje miesięcznie na opłacenie mieszkania, co pozostawia mu 130 zł na życie.