• Oddział Przygotowania Wojskowego w akcji

• OPW – zajęcia z porucznikiem

W czwartek i piątek (8-9-02.2024) Oddział Przygotowania Wojskowego (OPW) szkolił się teoretycznie z musztry, ogólnej wojskowości, broni oraz praktycznie z musztry.

• Lemowskie JASEŁKA

• W tym roku, w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe. Młodzież z dużym zaangażowaniem odtwarzała swoje role, prezentowała umiejętności recytatorskie i wokalne. W przedstawieniu wzięły też udział dwie nauczycielki z naszej szkoły. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przedstawienie należą się ogromne brawa. Stworzyli wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbili serca widowni.

• Sztab WOŚP przy ZSO w Kowarach w 2024

• Trudno nam w to uwierzyć, ale zebraliśmy więcej o 9000 złotych niż w zeszłym roku. Razem po przeliczeniu uzbieraliśmy aż 50 017 złotych i 35 groszy. Jesteśmy dumni, że kowarzanie okazali się tacy hojni.

32. finał WOŚP w Kowarach nie odbyłby się, gdyby nie zaangażowanie i pomoc wielu osób i instytucji.

Niektórzy grają z nami od wielu lat, niektórzy po raz pierwszy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim i każdemu z osobna. Dziękujemy za to, że przychodzicie do nas sami, zgłaszacie chęć pomocy. Ofiarowujecie swój czas, pieniądze, gadżety do licytacji.

Lista osób i instytucji, które pomogły zorganizować finał WOŚP w Kowarach:

38 wolontariuszy (ze wszystkich kowarskich szkół), osoby liczące (nauczyciele z ZSO w Kowarach, absolwenci szkoły, Agnieszka W., Ania, Agnieszka D., Jarek, Tomek, Paweł, Zosia i Karol)

Marcin Szujewski wraz z członkami Stowarzyszenia Milanos,

Kowarska Orkiestra Rozrywkowa oraz Nikodem Burgielski,

Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach, a szczególnie pan Adam Winiarski odpowiedzialny za nagłośnienie,

Janusz Tyminski, dyrektor @ZSO Kowary jako prowadzący licytację

Osoby i instytucje, które podarowały gadżety do licytacji (Wg kolejności przekazania darów):

- Wioleta Jefimik (masaże – Czar dotyku Wioleta Jefimik Spa),

- Słodkie Chili Catering,

- Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląskai Pałacowa Bawialnia (vouchery),

- Pani Burmistrz Elżbieta Zakrzewska -burmistrz Kowar (koszyk słodkości + gadżety),

- Policja Powiatowa (maskotka Komisarz Lew z odblaskami)

- MBP Kowary (5 kryminałów i książka G. Mastertona z autografem.

- Milanos(szaliki klubów piłkarskich + koszulka Lewandowskiego),

- Amazonki z Kowar i Mysłakowic (mandala, kalendarz + słodki upominek),

- babcia Basia (ozdoby choinkowe – rękodzieło),

- Nadleśnictwo Śnieżka (wspomnienie zjazdu saniami rogatymi, voucher na lekcję z Leśnikiem,

- pani poseł Zofia Czernow (komplet gadżetów),

- Dorota Piepiora (sesja zdjęciowa),

- Mirosław Górecki (długopis i pióro Pierre Cardin)

- oraz anonimowi darczyńcy.

Sklepy i instytucje, w których zbierano pieniądze do puszek stacjonarnych:

- Kopalnia Podgórze,

- Zajazd Restauracja Zajazd Przywodzie,

- Milanos i sklep AGD Elektromania Kowary w Kowarach

- Lecznica Weterynaryjna Kowary,

- MBP Kowaryw Kowarach

- Sklep Bagietka,

- Urania

- Kawiarnia Słodki Kącik Kowary

- Kawiarnia Oliwiana Cafe ,

- BT Sudety w Karpaczu,

- Sklep Regionalny Skarbiec Ducha Gór w  Karpaczu.

oraz

- Państwo Iwańscy Restauracja Zajazd Przywodzie za posiłek i gorące napoje dla wolontariuszy oraz nakarmienie liczących,

- Kawiarnia Słodki Kącik i Bistro Cicha za gorące napoje dla wolontariuszy,

- Bistro Urania Apartamenty za pizzę dla liczących