• Aktualności

      •  Szlachetna Paczka dotarła

      • już do Pani Kamili i jej córeczkiczki Zosi.

       Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

       Dziękujemy serdecznie za Państwa zaangażowanie i wpłaty. Konto zbiórki wsparły 102 osoby. Łącznie uzbieraliśmy: 6 931,75zł. (wpłaty na konto to 6 056,75zł; cukiernicze warsztaty charytatywne p. Małgorzaty Koester – 875zł.).

       Za zebrane pieniądze udało nam się zakupić: 2 tony węgla, kuchenkę mikrofalową, lampę stojącą, kurtkę, buty, ubranka dla dziecka, pieluszki, zabawkę z projektorem gwiazd, środki czystości oraz środki spożywcze. 1000 zł przekazaliśmy w formie bonu podarunkowego do Biedronki, a 500zł w formie bonu do Rossmanna. Dzięki Państwu spełniliśmy wszystkie oczekiwania Rodziny. Wspólnie sprawiliśmy, że czas przedświąteczny jest dla nich pozbawiony trosk o podstawowe produkty niezbędne do życia. Mamy nadzieję, że będzie to dla nich początek zmian na lepsze.

       Jeszcze raz dziękujemy za dar serca i życzymy pięknych, pełnych dobroci, ciepła i miłości świąt Bożego Narodzenia.

      • Kreatywny układ pokarmowy

      • Na lekcji biologii…

       W piątek, 15 grudnia 2023 roku uczniowie 2 klasy LO w Kowarach przygotowali własne projekty dotyczące układu pokarmowego. Było kreatywnie, oryginalnie, z poczuciem humoru i sporą dawką wiedzy. Uczniowie przedstawili prezentacje, które zostały wyświetlone na tablicy interaktywnej i krótko omówione. Pojawili się też fani muzyki rap. Grupa tych uczniów napisała własny tekst dotyczący układu pokarmowego, a liderka grupy zaprezentowała ich utwór pt. „Magiczne wydobycie” hołdujący świetności jelita cienkiego i grubego. Brawo za odwagę! W klasie znaleźli się też uczniowie uzdolnieni plastycznie. Plakat św. Mikołaja z uwidocznionymi odcinkami przewodu pokarmowego był świetnym pomysłem, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Dwie uczennice zaproponowały z kolei obraz przedstawiający układ pokarmowy człowieka, używając do tego kilku technik, farby i plasteliny. Ogromny talent, gratulacje! W klasie 2 LO pojawili się też gamerzy, którzy zaprezentowali swój gameplay z komentarzami biologicznymi. Minecraft i układ pokarmowy, tego jeszcze nie było! Nie zapomnieli też o ulubionym temacie pani od biologii - o tasiemcach :) Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zadaniu pt. KREATYWNY UKŁAD POKARMOWY serdecznie gratulujemy!

      • Lem w Dreźnie

      • Warsztaty historyczne w Dreźnie dla uczniów LO w Kowarach. Celem warsztatów było poznanie wspólnej historii polsko-saskiej na przykładzie Drezna i jego władcy Augusta II. Na początku zwiedziliśmy Muzeum Bundeswehry, aby poznać wojskową historię w jego bardzo różnych aspektach. Dodatkowo młodzież zwiedziła jarmark adwentowy na Starym Mieście. Relacja filmowa znajduje się na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=pR7iB6alNiQ 

      • Konsultacje

      • Ks. Filipek Piotr - 
       Piątek (co 2 tyg.) – 10.00-11.00

       Kopczyńska Katarzyna    
       Poniedziałek-8.30-9.00 Piątek-8.30-09.00

       Lisowska Danuta    
       Czwartek (co tydz.)–16.10-16.40

       Ożóg Małgorzata    
       Środa-14.30-15.30

       Raczyński Tomasz    
       Środa (co 2 tyg.)-10.35-11.35

       Schmidt Grzegorz    
       Środa- 15.30-16.30

       Januszewska Luiza    
       Czwartek(co 2 tyg.)-15.30-16.30

       Stawiarska Katarzyna    
       Poniedziałek-14.30-15.30

       Woźniczka Ewelina    
       Środa- 11.40-12.40

       Walesiak Adam    
       Piątek-14.30-15.30

       Zubiel – Kozłowska Patrycja    
       Piątek-11.40-12.40