• Dzień WODY w LEMie

• W poniedziałek (25 marca 2024) uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach uczestniczyli w zadaniach konkursowych związanych z niedawno obchodzonym Światowym Dniem Wody. Rozwiązywali zagadki i quizy o wodzie, a na sali gimnastycznej brali udział w sztafecie z przeszkodami, gdzie rozbijali „balonowe kropelki wody” i odpowiadali na pytania. Uczniowie z chęcią brali udział w zadaniach, za co otrzymali dyplomy, a zwycięskie klasy dostały nagrody. W tym dniu mieliśmy również gości z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z Wrocławia, dr Bartłomieja Miszuka i dr Iwonę Lejcuś, którzy przygotowali prezentację związaną m.in. ze zmianami klimatu, pomiarami i obserwacjami meteorologicznymi oraz zarządzaniem zasobami wodnymi. Po dzisiejszym dniu uświadomiliśmy sobie, że jeśli będziemy wodę oszczędzać, będziemy mogli z niej korzystać przez całe życie, ale musimy to robić WSZYSCY.

• Sztab WOŚP w ZSO w Kowarach

• Dziś otrzymaliśmy pismo z Warszawy potwierdzające prowidłowe rozliczenie sztabu w naszej szkole. Kolejny finał w Kowarach  skończył się i sztab został rozwiązany. Jest to WIELKI SUKCES nie tylko ZSO, ale również całej naszej społeczności Kowar.

• DZIEŃ WODY W LEMIE

• 9:00 zbiórka uczniów w szkole i podział na drużyny konkursowe, wychowawcy klas

9:20 rozpoczęcie zadań konkursowych, mgr Luiza Januszewska

– Wiedza o wodzie- Ile jest wody słodkiej?

- Rzeki i morza- Do czego jest woda?

- Gdzie żyje ryba?

- Zadanie sprawnościowe10:30 Prezentacja o ekologii i zasobach wodnych

- dr Bartłomiej Miszuk / Iwona Lejcuś IMGW

11:30 wykład „Poszukiwanie pomników przyrody na terenie gminy i miasta Kowary” dr Adam Walesiak