• Drodzy Uczniowie!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek (24.06) o godzinie 10.00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Zapraszamy!

• Rusza Oddział Przygotowania Wojskowego

• Uwaga! Wiadomość z ostatniej chwili!

Rozpoczynamy rekrutację do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Liceum Ogólnokształcącym.

Szczegóły dostępne pod tym linkiem

Klasa przygotowania wojskowego, w której będzie realizowany ujednolicony program - przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej oraz pod jego nadzorem - czego konsekwencją będzie uzyskanie przez uczniów konkretnych korzyści, takich jak: możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej, a w przyszłości pozostanie żołnierzem rezerw osobowych Sił Zbrojnych RP, wstąpienie do czynnej służby wojskowej, a także aplikowanie na wyższe uczelnie wojskowe (dodatkowe punkty w procesie rekrutacji).

Uczniowie uczęszczający do tej klasy otrzymują:

- pełne umundurowanie i oprzyrządowanie wojskowe

- profesjonalne szkolenie wojskowe realizowane przez żołnierzy Wojska Polskiego

- szkolenia bojowe z wykorzystaniem środków i sprzętu wojskowego

- certyfikat ukończenia OPW do celów kontynuowania kariery wojskowej

Minimalna liczba godzin zajęć realizowanych w ramach programu szkolenia w liceum ogólnokształcącym wynosi 230 godzin przez cztery lata, w tym 53 godziny zajęć teoretycznych i 177 godzin zajęć praktycznych realizowanych w patronackiej jednostce wojskowej lub na poligonie.

• Czesko-Polskie warsztaty fotograficzne

• To już druga odsłona czesko-polskich dwudniowych warsztatów fotograficznych w Karkonoszach. Dwa tygodnie temu przemierzaliśmy czeskie szlaki a tym razem wędrowaliśmy po polskiej stronie naszych pięknych gór. Dziękujemy za zaproszenie naszym przyjaciołom z partnerskiego Vrchlabí. Było super!

• Festyn z "Jedynką"!

• Wczoraj uczestniczyliśmy w festynie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Kowarach. Zapraszaliśmy do LEMa , serwowaliśmy pyszny bigos i orzeźwiającą LEMoniadę ! A nasze dziewczyny pięknie śpiewały! :)

Dziękujemy za zaproszenie i świetną zabawę!