• LEM na zawodach strzeleckich

• W poniedziałek drużyna z OPW wzięła udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski klas mundurowych we Wrocławiu. Tym razem nie udało nam się awansować.

• Niepełnoletni też głosowali w wyborach!

• 12.10.2023 roku odbyły się w naszej szkole młodzieżowe wybory parlamentarne. Nasza akcja była częścią ogólnopolskiego projektu “Młodzi głosują 2023” . Uczniowie i uczennice w ponad 600 szkołach mieli okazję wziąć udział w symulacji wyborów i tak jak dorośli zagłosować na wybrane komitety. Oto rezultat głosowania w LO im. Stanisława Lema, w Kowarach:

Prawo i Sprawiedliwość – 42 %, Koalicja Obywatelska – 35%, Konfederacja – 10%,Trzecia Droga – 7,5%, Nowa Lewica – 2,5%, Polska Jest Jedna – 2,5%.

Frekwencja wyniosła: 77%.

• Święto Edukacji Narodowej

• ORGANIZACJA DNIA EDUKACJI NARODOWEJ. 13 października 2023r., w piątek, uczniowie przychodzą na 4 pierwsze godziny lekcyjne - zgodnie z planem. Na 12:00, z wychowawcami klas wychodzimy do MOK-u na uroczystą akademię z okazji naszego święta. W tym dniu obowiązuje strój galowy.

• Wybory w LEMie

• Dziś w LEMie odbyły się wybory parlamentarne w ramach projektu Młodzi Głosują. Frekwencja wyniosła 100%. Zgodnie z regulaminem wyniki zostaną odpublicznione po wyborach.

• Uwaga! Konkurs fotograficzny

• rwa konkurs fotograficzny Kowarskie drzewa jesienią. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema, Szkoły Branżowej oraz klas ósmych SP 1 i SP 3 w Kowarach. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o drzewostanie w Kowarach i okolicach Kowar, rozwój umiejętności fotograficznych oraz dostrzeganie piękna jesiennej natury i jej znaczenia ochrony środowiska. Zdjęcia o wymiarach nie mniejszych niż 3000 x 2000 pikseli,  muszą być wykonane na terenie miasta Kowary, lub o jego okolicach. Fotografie należy przysłać mailem na adres: konkurs@zso-kowary.pl. Termin do 31.10.2023 r. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

Regulamin konkursu znajduje się u wychowawców klas.

Zapraszamy!