• Rekrutacja 2023/2024

      • Wesołych Świąt!

      • Tak, to prawda! Nasz Mikołaj jest nieco tandetny, a jego asystentki niesynchronicznie się bujają ;) Ale Jego życzenia są szczere!

       Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku

       Życzy cała społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących!

      • Zebrania z rodzicami

      • Szanowni Rodzice,

       W najbliższą środę (15.12) odbędą się spotkania z wychowawcami.

        

       Harmonogram wywiadówek:

       Szkoła Branżowa (klasa 1Br, 2Br, 3BrG, 3BrS) – godzina 17.00

       Liceum (klasa 1A, 3B) – godzina 17.00

       Liceum (klasa 3A – maturalna) – godzina 17.30

        

       Zapraszamy

      • Spotkanie z Panem Michalem Vávrą wiceburmistrzem Vrchlabí

      • W piątek przyjechał do nas w odwiedziny Pan Michal Vávra wiceburmistrz partnerskiego miasta Vrchlabí.

       W czasie krótkiego wykładu przybliżył nam historię i plany na przyszłość swojego miasta.

       Rozmawialiśmy także na temat wielu podobieństw pomiędzy naszymi miastami a także na temat problemów z którymi borykają się Kowary i Vrchlabí. Dziękujemy za to spotkanie!

      • Koło fotograficzne zaprasza!

      • Już od ponad 2 miesięcy spotykamy się na zajęciach kółka fotograficznego ...i robimy fajne rzeczy! Nie wiecie co zrobić z dwiema godzinami wolnego czasu w środowe popołudnie? Zapraszamy!!!

      • Szlachetna Paczka 2021

      • Drodzy Rodzice, Uczniowie, Kowarzanie!

       Po raz kolejny, wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 1 w Kowarach organizujemy Szlachetną Paczkę dla potrzebujących

       Tak jak w zeszłym roku prosimy Państwa wyłącznie o wpłaty na konto. Za zebrane pieniądze zakupimy niezbędne produkty dla wybranej rodziny. Szczegółowe informacje o rodzinie i jej potrzebach na dole tekstu.

       Trzy kluczowe potrzeby to: opał, środki żywności i środki czystości.

       Poniżej nr konta, na który można wpłacić pieniądze:

       90102021240000860200076406

       W tytule przelewu należy wpisać: Szlachetna Paczka!!!! To bardzo ważne!!

       Odbiorca: TPD

        

       Proszę pamiętać, że liczy się każda złotówka. Zbiórkę prowadzimy do 8 grudnia.

       Otwórzmy swoje serce, otwórzmy się na innych, aby ten przedświąteczny czas był wypełniony czynieniem dobra i dzieleniem się radością z innymi.

       Kontakt ZSO: Anna Szablicka, Grzegorz Schmidt

       Kontakt SP1: Katarzyna Bogusławska, Katarzyna Borówek – Schmidt

       Opis wybranej rodziny:

       Pani Iwona od kilku lat jest samotną matką 9 letniego syna, który boryka się z niepełnosprawnością wrodzoną. Antoni ma problemy ze wzrokiem, który stale się pogarsza i aktualnie jego wada wynosi +8 dioptrii na każdym oku. Partner pani Iwony zostawił rodzinę kilka lat temu, gdy zaczęły się problemy finansowe. Aktualnie Pani Iwona szuka stałej pracy, więc łapie się wszystkich dorywczych prac. Jednakże jest to ciężkie ponieważ musi zajmować się synem, odbierać go ze szkoły, a także kilka razy w tygodniu zabierać go na rehabilitację metodą sensoryczną.

      • 70 lat naszego LO!

      • Choć imię Stanisława Lema nosi dopiero od 14, nasza szkoła istnieje już 70 lat! Z tej okazji 29 października spotkaliśmy się z ludźmi związanymi z liceum i wspierającymi je. Zaczęliśmy od spektaklu "Wielkie lanie 2021" opartego na "Bajkach robotów", a wyreżyserowanego przez nauczyciela wosu, geografii i etyki Adama Walesiaka. W role aktorów wcielili się uczniowie i nauczyciele ZSO. Po przemówieniu dyrektora Janusza Tymińskiego oraz prezentacji dziejów szkoły przez nauczyciela historii i języka angielskiego Grzegorza Schmidta rozpoczęła się część nieoficjalna - rozmowy i spacery korytarzami "starej" szkoły. Goście z rozrzewnieniem wymieniali się wspomnieniami, odnajdując się na starych fotografiach prezentowanych w holu.

      • Czyste Karkonosze to nasza wspólna sprawa!

      • Od dzisiaj Karkonosze i okolice są trochę bardziej czyste, ale pozostało jeszcze wiele do zrobienia. Wszyscy musimy zrozumieć, że śmietnik, który spotkaliśmy na szlaku jest efektem także naszych działań. To od nas Kowarzan zależy jak będzie wyglądało nasze miasto i jego piękne okolice!

       Akcja "Czyste Karkonosze" to świetna inicjatywa, a społeczność "LEMA" zawsze jest gotowa do działania!

      • Czesko-Polskie warsztaty literackie

      • W czwartek (16.09) uczestniczyliśmy w warsztatach literackich u naszych czeskich przyjaciół z Vrchlabi. Poznaliśmy historię lokalnych czeskich opozycjonistów Pavla Wonki i Hany Jüptnerovej. Odwiedziliśmy Galerię Morzin w której podziwialiśmy wyjątkowe prace których autorką jest praska artystka Margita Titlová Ylovsky. To był bardzo ciekawy dzień

       Następnego dnia ugościliśmy uczniów z czeskiego liceum w naszej szkole! 

       Spotkania są realizowane w ramach projektu pod nazwą "Współpraca generacji Kowar i Vrchlabi" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

      • 100 lat LEM!

      •  

       Uczniowie Liceum Stanisława Lema w Kowarach świętują 100. rocznicę urodzin patrona naszej szkoły. 2021 rok został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Lema. W Kowarach już  powstał z tej okazji mural z wizerunkiem pisarza. Przygotowujemy także spektakl teatralny na podstawie "Bajek robotów". Premiera już wkrótce!

      • Kowarskie Stragany ...i nie tylko!

      • Zapraszamy w pierwszą niedzielę września, (tj. 5.09.2021 r. w godz. 11:00 - 17:00) na trzecią edycję imprezy pn. „Kowarskie Stragany – jarmark produktu lokalnego w Krainie Ducha Gór”. Przypominamy, że wydarzenie to organizuje Stowarzyszenie Miłośników Kowar oraz Gmina Miejska Kowary. Zachęcamy przy okazji do wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!

       W dniu jarmarku na parkingu za budynkiem Urzędu Miejskiego w Kowarach od godziny będzie 11:00 do godziny 15:00 będzie można skorzystać z Punktu Mobilnego Urzędu Statystycznego w Jeleniej Górze i rachmistrza.

       Podczas trwania jarmarku, w godzinach od 11:00 do 15:00 będzie można się zaszczepić w mobilnym punkcie medycznym, który dysponował będzie dwoma rodzajami szczepionki, tj. Johnson oraz Pfizer. Osoby, które szczepiły się szczepionką Pfizer w mobilnym punkcie szczepień w Kowarach w dniu 15 sierpnia 2021 roku mogą również bez rejestracji i mimo innej daty drugiego szczepienia, którą otrzymały SMSem, zaszczepić się drugą dawką szczepionki.

      • Rozpoczęcie roku szkolnego!

      • Wracamy do szkoły!

       Rozpoczęcie roku szkolnego (1.09 - środa):

       - Szkoła branżowa - godzina 9.00

       - Liceum ogólnokształcące - godzina 10.00

       Uczniowie spotykają się z wychowawcami w salach❗

       - Szkoła branżowa - 1Br (sala 26), 2Br (sala 25), 3BrG (sala 17), 3BrS (sala 30)

       - Liceum ogólnokształcące 1A (sala 18), 3A (Sala 2), 3B (Sala 23)

      • Sierpniowe egzaminy poprawkowe

      • Przypominamy o terminach egzaminów poprawkowych z poszczególnych przedmiotów.

        

       język polski - 25.08.2021 r. środa - godz. 9.00 - sala nr 2

       chemia - 25.08.2021 r. środa - godz. 9.00 - sala nr 3

       matematyka - 26.08.2021 r. czwartek - godz. 9.00 - sala nr 3

       WF - 26.08.2021 r. czwartek - godz. 12.30 - sala nr 2