• Aktualności

      • Czyste Karkonosze to nasza wspólna sprawa!

      • Od dzisiaj Karkonosze i okolice są trochę bardziej czyste, ale pozostało jeszcze wiele do zrobienia. Wszyscy musimy zrozumieć, że śmietnik, który spotkaliśmy na szlaku jest efektem także naszych działań. To od nas Kowarzan zależy jak będzie wyglądało nasze miasto i jego piękne okolice!

       Akcja "Czyste Karkonosze" to świetna inicjatywa, a społeczność "LEMA" zawsze jest gotowa do działania!

      • Czesko-Polskie warsztaty literackie

      • W czwartek (16.09) uczestniczyliśmy w warsztatach literackich u naszych czeskich przyjaciół z Vrchlabi. Poznaliśmy historię lokalnych czeskich opozycjonistów Pavla Wonki i Hany Jüptnerovej. Odwiedziliśmy Galerię Morzin w której podziwialiśmy wyjątkowe prace których autorką jest praska artystka Margita Titlová Ylovsky. To był bardzo ciekawy dzień

       Następnego dnia ugościliśmy uczniów z czeskiego liceum w naszej szkole! 

       Spotkania są realizowane w ramach projektu pod nazwą "Współpraca generacji Kowar i Vrchlabi" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

      • 100 lat LEM!

      •  

       Uczniowie Liceum Stanisława Lema w Kowarach świętują 100. rocznicę urodzin patrona naszej szkoły. 2021 rok został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Lema. W Kowarach już  powstał z tej okazji mural z wizerunkiem pisarza. Przygotowujemy także spektakl teatralny na podstawie "Bajek robotów". Premiera już wkrótce!

      • Kowarskie Stragany ...i nie tylko!

      • Zapraszamy w pierwszą niedzielę września, (tj. 5.09.2021 r. w godz. 11:00 - 17:00) na trzecią edycję imprezy pn. „Kowarskie Stragany – jarmark produktu lokalnego w Krainie Ducha Gór”. Przypominamy, że wydarzenie to organizuje Stowarzyszenie Miłośników Kowar oraz Gmina Miejska Kowary. Zachęcamy przy okazji do wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!

       W dniu jarmarku na parkingu za budynkiem Urzędu Miejskiego w Kowarach od godziny będzie 11:00 do godziny 15:00 będzie można skorzystać z Punktu Mobilnego Urzędu Statystycznego w Jeleniej Górze i rachmistrza.

       Podczas trwania jarmarku, w godzinach od 11:00 do 15:00 będzie można się zaszczepić w mobilnym punkcie medycznym, który dysponował będzie dwoma rodzajami szczepionki, tj. Johnson oraz Pfizer. Osoby, które szczepiły się szczepionką Pfizer w mobilnym punkcie szczepień w Kowarach w dniu 15 sierpnia 2021 roku mogą również bez rejestracji i mimo innej daty drugiego szczepienia, którą otrzymały SMSem, zaszczepić się drugą dawką szczepionki.

      • Rozpoczęcie roku szkolnego!

      • Wracamy do szkoły!

       Rozpoczęcie roku szkolnego (1.09 - środa):

       - Szkoła branżowa - godzina 9.00

       - Liceum ogólnokształcące - godzina 10.00

       Uczniowie spotykają się z wychowawcami w salach❗

       - Szkoła branżowa - 1Br (sala 26), 2Br (sala 25), 3BrG (sala 17), 3BrS (sala 30)

       - Liceum ogólnokształcące 1A (sala 18), 3A (Sala 2), 3B (Sala 23)

      • Sierpniowe egzaminy poprawkowe

      • Przypominamy o terminach egzaminów poprawkowych z poszczególnych przedmiotów.

        

       język polski - 25.08.2021 r. środa - godz. 9.00 - sala nr 2

       chemia - 25.08.2021 r. środa - godz. 9.00 - sala nr 3

       matematyka - 26.08.2021 r. czwartek - godz. 9.00 - sala nr 3

       WF - 26.08.2021 r. czwartek - godz. 12.30 - sala nr 2

      • ZAKOŃCZENIE KONKURSU o stypendium prof. K.B. Janowskiego

      • Od ponad roku uczniowie kowarskiego LO m. S. Lema gromadzili dokumentację historyczną na temat Parku Gebauera i jednocześnie obserwowali  zmiany zachodzące w miejscu, które dzisiaj nazywamy „Kowarską WYSPĄ”. Projekt ma formę konkursu, więc przedstawiamy zwycięzców, oraz wysokość nagrody:

       1. m-ce: Marcelina Czerwińska (klasa 2b LO) – 400 zł

       2. m-ce: Oliwia Urbańska (klasa IIIA LO) – 150 

       3. m-ce: Filip Cesarz (klasa IIA LO) – 150 zł

       Profesor K.B. Janowski jest absolwentem kowarskiego LO, historykiem, podróżnikiem oraz mecenasem eksperymentów humanistycznych naszej licealnej młodzieży.

       Zwycięska praca Marceliny dostępna jest w załączniku (*.pdf)

       GRATULUJEMY!

      • Międzynarodowy plener fotograficzny

      • W środę wraz z nami przyjaciółmi z miasta partnerskiego Vrchlabi uczestniczyliśmy w plenerze fotograficznym. Był czas na wspólne fotografowanie oraz integrację, a także na pokazanie naszym południowym sąsiadom piękna Kowar. Było super!

       Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Współpraca generacji Kowar i Vrchlabi” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

      • W dniu 1 czerwca sprzątamy świat wokół nas!

      • Chcemy uczcić Międzynarodowy Dzień Dziecka i zamiast na lekcje zapraszamy uczniów we wtorek na godzinę 9.00. Klasy wraz z wychowawcami do godziny 11.00 będą porządkować teren miasta. Koncentrujemy się na bezpośrednich okolicach szkoły. Obecność i maseczki obowiązkowe. Worki i rękawiczki niezbędne do sprzątania zapewnia szkoła.

        

       „Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju” J. F. Kennedy – prezydent USA

      • #szczepimysie

      • Jesteśmy już na ostatniej prostej do normalności! Wraz z ponad 50 gwiazdami sportu i kina zachęcamy do udziału w narodowym programie szczepień przeciwko COVID-19.

       Jeżeli masz 16 lat lub więcej już dzisiaj zarejestruj się na szczepienie: zadzwoń na infolinię 989, wyślij sms o treści SzczepimySię pod numer 880 333 333, skorzystaj z e-Rejestracji lub umów się bezpośrednio w punkcie szczepień. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie gov.pl/szczepimysie.

       Punkt Szczepień Powszechnych w Kowarach został utworzony przy współpracy Urzędu Miejskiego oraz Powiatowego Centrum Zdrowia Szpital Bukowieci mieści się w lokalu Klubu Seniora, który funkcjonuje w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kowarach, przy ul. Szkolnej 1. 

       Kontakt do punktu szczepień: 516 191 445

        

      • DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE.

      • ZGODNIE Z WYTYCZNYMI RZĄDU RP OD DNIA 17 MAJA 2021 DO DNIA 28 MAJA 2021 ROKU SZKOŁA PRZECHODZI NA NAUCZANIE HYBRYDOWE REALIZOWANE W SALACH LEKCYJNYCH Z ZACHOWANIEM RYGORÓW SANITARNYCH.

       SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ODNOŚNIE HARMONOGRAMU ZAJĘĆ PRZEKAŻĄ WYCHOWAWCY KLAS.

       DYREKCJA ZSO

      • Zapraszamy do Lema!

      • Szkoła to przede wszystkim miejsce nauki, ale można się uczyć w przyjaznej, kameralnej atmosferze.

        

       Dlaczego warto wybrać Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema?

       U nas każdy uczeń jest ważny!

       U nas Ty decydujesz które przedmioty będziesz zgłębiał na poziomie rozszerzonym!

       U nas nie ma tłoku na korytarzach, a nauczyciele zawsze mają dla Ciebie czas!

        

       Dlaczego warto wybrać Branżową Szkołę I stopnia w Kowarach?

       Będziesz uczył się i pracował na miejscu.

       Pracując u kowarskich przedsiębiorców będziesz zarabiał więcej niż w innych szkołach branżowych.

       Po ukończeniu szkoły masz szansę na zatrudnienie w firmie, w której odbywałeś praktyki.

        

       Już wkrótce rozpoczniemy cykl spotkań online, w czasie których będziecie mogli poznać szkołę i zadać nam nurtujące Was pytania!

        

       Zapraszamy na www.zso-kowary.pl

        

       Do zobaczenia!