• Aktualności

      • Czyste Karkonosze to nasza wspólna sprawa!

      • Od dzisiaj Karkonosze i okolice są trochę bardziej czyste, ale pozostało jeszcze wiele do zrobienia. Wszyscy musimy zrozumieć, że śmietnik, który spotkaliśmy na szlaku jest efektem także naszych działań. To od nas Kowarzan zależy jak będzie wyglądało nasze miasto i jego piękne okolice!

       Akcja "Czyste Karkonosze" to świetna inicjatywa, a społeczność "LEMA" zawsze jest gotowa do działania!

      • Czesko-Polskie warsztaty literackie

      • W czwartek (16.09) uczestniczyliśmy w warsztatach literackich u naszych czeskich przyjaciół z Vrchlabi. Poznaliśmy historię lokalnych czeskich opozycjonistów Pavla Wonki i Hany Jüptnerovej. Odwiedziliśmy Galerię Morzin w której podziwialiśmy wyjątkowe prace których autorką jest praska artystka Margita Titlová Ylovsky. To był bardzo ciekawy dzień

       Następnego dnia ugościliśmy uczniów z czeskiego liceum w naszej szkole! 

       Spotkania są realizowane w ramach projektu pod nazwą "Współpraca generacji Kowar i Vrchlabi" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

      • 100 lat LEM!

      •  

       Uczniowie Liceum Stanisława Lema w Kowarach świętują 100. rocznicę urodzin patrona naszej szkoły. 2021 rok został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Lema. W Kowarach już  powstał z tej okazji mural z wizerunkiem pisarza. Przygotowujemy także spektakl teatralny na podstawie "Bajek robotów". Premiera już wkrótce!

      • Kowarskie Stragany ...i nie tylko!

      • Zapraszamy w pierwszą niedzielę września, (tj. 5.09.2021 r. w godz. 11:00 - 17:00) na trzecią edycję imprezy pn. „Kowarskie Stragany – jarmark produktu lokalnego w Krainie Ducha Gór”. Przypominamy, że wydarzenie to organizuje Stowarzyszenie Miłośników Kowar oraz Gmina Miejska Kowary. Zachęcamy przy okazji do wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!

       W dniu jarmarku na parkingu za budynkiem Urzędu Miejskiego w Kowarach od godziny będzie 11:00 do godziny 15:00 będzie można skorzystać z Punktu Mobilnego Urzędu Statystycznego w Jeleniej Górze i rachmistrza.

       Podczas trwania jarmarku, w godzinach od 11:00 do 15:00 będzie można się zaszczepić w mobilnym punkcie medycznym, który dysponował będzie dwoma rodzajami szczepionki, tj. Johnson oraz Pfizer. Osoby, które szczepiły się szczepionką Pfizer w mobilnym punkcie szczepień w Kowarach w dniu 15 sierpnia 2021 roku mogą również bez rejestracji i mimo innej daty drugiego szczepienia, którą otrzymały SMSem, zaszczepić się drugą dawką szczepionki.