• Aktualności

      • Komunikat

      • Kochani uczniowie, drodzy rodzice,

       W związku z tym, że pośród naszej społeczności szkolnej są osoby, z którymi nie mamy jakiegokolwiek kontaktu w celu realizowania zdalnego nauczania, nie znamy także przyczyn tej „ciszy”, prosimy o pilną informację telefoniczną do poszczególnych wychowawców lub do dyrekcji szkoły (sekretariat: 75 718 21 11).

       Dyrektor ZSO w Kowarach
       Sylwia Ciszek

      • Apelujemy! #zostanwdomu

      • Siedzimy w domu, rozmyślamy, martwimy i pocieszamy się wzajemnie...... I właśnie dlatego my, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących, nagraliśmy wspólny film bez wychodzenia z domu! #zostanwdomu

      • Szanowni Mieszkańcy

      • Zgodnie z zaleceniem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, w związku z epidemią koronwirusa obowiązuje zakazu wstępu na teren Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach osobom niebędących jego pracownikami. Wszystkie sprawy urzędowe można załatwiać telefonicznie lub przez e-mail.

       Uwaga! Czasowo wyłączone z użytkowania są także obiekty sportowe szkoły (górne i dolne boisko), na które obowiązuje całkowity zakaz wstępu.

       Powyższe zakazy obowiązują do odwołania.

        

       Tel.: (+48) 75 7182111

       E-mail: sekretariat@zso-kowary.pl 

       Dyrekcja ZSO w Kowarach.

      • Ważny komunikat!

      • Drodzy Uczniowie

       Jak już wiecie, w związku z zagrożeniem epidemicznym, zajęcia we wszystkich szkołach na terenie naszego kraju są odwołane. Nie jest to jednak okres ferii. Rok szkolny trwa nadal. Nauczyciele będą przygotowywać dla Was zadania do samodzielnego wykonania w domu. Podstawową platformą komunikacyjną będzie dla nas dziennik elektroniczny (oceny.zso-kowary.pl). Zaglądajcie codziennie do zakładki „zadania domowe”, tam znajdziecie treści zadań, ćwiczeń, lekcji, które musicie samodzielnie wykonać.

       Ponadto zachęcamy do samokształcenia. Na platformie epodreczniki.pl znajdziecie zgodne z podstawą programową materiały do samodzielnej nauki.

       Zachowujcie się odpowiedzialnie. To czas sprawdzianu waszej dorosłości, a my nauczyciele wierzymy, że zaliczycie go wzorowo!

      • Uwaga! Ważna informacja!

      • DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE

       W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ W KRAJU, DECYZJĄ RZĄDU RP ZOSTAJĄ NA TERENIE CAŁEJ POLSKI ZAWIESZONE ZAJĘCIA W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH.

       W DNIACH 12.03.2020 I 13.03.2020 (CZWARTEK I PIĄTEK) ODWOŁUJE SIĘ ZAJĘCIA EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZE. OD DNIA 16.03.2020 SZKOŁA POZOSTAJE CAŁKOWICIE ZAMKNIĘTA NA 14 DNI.

       APELUJE JEDNOCZEŚNIE O POZOSTAWANIE DZIECI W DOMU I NIEPOJAWIANIE SIĘ ICH W DUŻYCH SKUPISKACH LUDZI NP. GALERIE, SKLEPY, IMPREZY.

       UCZNIOWIE SZKOŁY BRANŻOWEJ ODBYWAJĄ PRAKTYKI U PRACODAWCÓW W
       NORMALNYM TRYBIE.

       DYREKCJA ZSO

      • Dzień Kobiet w Lemie

      • To już tradycja! W Lemie w Dzień Kobiet nasze dziewczyny wyglądają jeszcze piękniej niż zwykle... jeżeli to w ogóle możliwe! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Drogie Panie!

      • Koronawirus – jak zapobiegać zakażeniu? Ważne informacje

      • W przypadku kiedy istnieje podejrzenie zakażenia ale nie masz jeszcze objawów pozostań w domu, unikaj kontaktu z innymi osobami aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa.

       Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniaj telefonicznie lub innymi metodami zdalnej komunikacji.

       Nie zgłaszaj się sam do przychodni POZ (chyba, że zostaniesz o to poproszony w określonym terminie) ani nie udawaj się do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia gdzie masz się zgłosić i czy jest to potrzebne.

       Jeden chory pacjent (również TY) może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni!

      • KONKURS o stypendium prof. K.B. Janowskiego

      • KONKURS o stypendium prof. K.B. Janowskiego „OD PARKU SIGMUNDA GEBAUERA DO KOWARSKIEJ WYSPY”.

       Foto: Ludwik Król (fotopolska.eu)

        

       Na początku XX wieku kowarski (wtedy Schmiedeberg) przedsiębiorąca S. Gebauer zapragnął zbudować w swoim ukochanym mieście park, jakich wiele wtedy powstawało w tzw. „Śląskim Elizjum”. Powstały stawy a na nich miejsce wypoczynku letniego i zimowego z wyjątkową atrakcją – pięknym widokiem na Snieżkę. Po wojnie kąpielisko istniało pod nazwą „Wyspa”, potocznie nazywana „Kowarską Wyspą”.

       Razem z prof. K.B. Janowskim, który jest sponsorem konkursu, zapraszamy uczniów do stworzenia pracy plastycznej, fotograficznej lub pisemnej na temat historii tego miejsca. Szczególnie interesuje nas okres wielkiej popularności tego kąpieliska w Kowarach po 1945 roku. Bezcenne będą zdjęcia, wspomnienia i inne pamiątki z basenu i wydarzeń z nim związanych, jak np. Bank Miast Kowary – Głuchołazy (1975 r.), lub dyskoteka Rock Island Disco (lata 80-te XX wieku).

       Przypominamy, że konkurs jest obowiązkowy dla uczniów LO, którzy w ten sposób zaliczają projekt edukacyjny z wos.

       Autor najlepszej pracy otrzyma od Pana prof. K.B. Janowskiego nagrodę główną – 500 zł. ZAPRASZAMY!