• Aktualności

      • Koronawirus – jak zapobiegać zakażeniu? Ważne informacje

      • W przypadku kiedy istnieje podejrzenie zakażenia ale nie masz jeszcze objawów pozostań w domu, unikaj kontaktu z innymi osobami aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa.

       Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniaj telefonicznie lub innymi metodami zdalnej komunikacji.

       Nie zgłaszaj się sam do przychodni POZ (chyba, że zostaniesz o to poproszony w określonym terminie) ani nie udawaj się do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia gdzie masz się zgłosić i czy jest to potrzebne.

       Jeden chory pacjent (również TY) może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni!

      • KONKURS o stypendium prof. K.B. Janowskiego

      • KONKURS o stypendium prof. K.B. Janowskiego „OD PARKU SIGMUNDA GEBAUERA DO KOWARSKIEJ WYSPY”.

       Foto: Ludwik Król (fotopolska.eu)

        

       Na początku XX wieku kowarski (wtedy Schmiedeberg) przedsiębiorąca S. Gebauer zapragnął zbudować w swoim ukochanym mieście park, jakich wiele wtedy powstawało w tzw. „Śląskim Elizjum”. Powstały stawy a na nich miejsce wypoczynku letniego i zimowego z wyjątkową atrakcją – pięknym widokiem na Snieżkę. Po wojnie kąpielisko istniało pod nazwą „Wyspa”, potocznie nazywana „Kowarską Wyspą”.

       Razem z prof. K.B. Janowskim, który jest sponsorem konkursu, zapraszamy uczniów do stworzenia pracy plastycznej, fotograficznej lub pisemnej na temat historii tego miejsca. Szczególnie interesuje nas okres wielkiej popularności tego kąpieliska w Kowarach po 1945 roku. Bezcenne będą zdjęcia, wspomnienia i inne pamiątki z basenu i wydarzeń z nim związanych, jak np. Bank Miast Kowary – Głuchołazy (1975 r.), lub dyskoteka Rock Island Disco (lata 80-te XX wieku).

       Przypominamy, że konkurs jest obowiązkowy dla uczniów LO, którzy w ten sposób zaliczają projekt edukacyjny z wos.

       Autor najlepszej pracy otrzyma od Pana prof. K.B. Janowskiego nagrodę główną – 500 zł. ZAPRASZAMY!

      • Jak na biegówki, to tylko do Jakuszyc!

      • Tak się dzisiaj bawiła młodzież z naszej szkoły w Jakuszycach na biegówkach. Niektórzy płakali ze śmiechu, inni jeździli po rowach lub się stałe wywracali. Bez względu na strach, prędkość wykręcaną na "Samolocie" czy znikające narty, zabawa była owocna. Wróciliśmy naładowani pozytywną energią, dobrym humorem i obietnicą powrotu w przyszłym roku!

      • Polsko-czeskie warsztaty plastyczne

      • Dwa tygodnie temu gościliśmy na warsztatach plastycznych w Czechach a dzisiaj miało miejsce kolejne artystyczne spotkanie, tym razem w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Gielniaka w Kowarach... Dziękujemy za zaproszenie!

      • Dzień Babci i Dziadka

      • Wczoraj był Dzień Babci, dzisiaj jest Dzień Dziadka... a nasi wolontariusze już kilka dni temu wraz z podopiecznymi OHP przygotowywali kartki dla Seniorów z Domów Pomocy Społecznej! Brawo!

      • Jasełka w Lemie

      • - Choć doskonale znamy historię narodzenia Jezusa, to coroczne Jasełka w wykonaniu uczniów z "Lema" zawsze są zaskakujące  :) - Powiedział tuż po premierze Pan Dyrektor Janusz Tymiński 

      • Gojump - park trampolin

      • Nic dodać, nic ująć. Fotorelacja sama opisuje ogrom zabawy, jaka towarzyszyła nam przez cały dzień. Wspaniała ekipa, to i wycieczka musiała być świetna. Opanowaliśmy Gojump - park trampolin, ścianki wspinaczkowe również okazały się realne po pokonania, a skoki w powietrzu na wiszącego banana udowodniły, że każdy lęk jest możliwy do pokonania. Ci odważniejsi przyjęli wyzwanie i stanęli do walki z naszą nieustraszoną Panią Katarzyną Stawiarską i tylko jeden śmiałek Ją pokonał. Kaper "TOSTER" Łubiński-szacun!!!! Po intensywnym wysiłku nastał czas relaksu w aquaparku. Dzień 12 grudnia 2019 r. możemy uznać za bardzo aktywny ruchowo. To kiedy następny wyjazd?

      • ZŁOTE CHŁOPAKI i SREBERKA Z LEMA

      • We wtorek, 10 grudnia 2019 r. uczniowie z Lema pokazali siłę, jaka tkwi w naszej drużynie. Podczas Powiatowej Licealiady Młodzieży w piłce siatkowej, chłopcy pokonali wszystkie zgłoszone do zawodów zespoły, zajmując tym samym zasłużone 1 miejsce. Emocje, jakie towarzyszyły nam podczas rozgrywanych meczów, są nie do opisania. Adrenalina na najwyższym poziomie. Udało się, jesteśmy najlepsi, teraz czeka nas strefa! Nasze dziewczyny również pokazały klasę. Niestety w tym przypadku szczęście nam nie dopisało, ponieważ o zwycięstwie ostatecznie zadecydowała różnica w zdobytych małych punktach w poszczególnych meczach. Pomimo to radość w naszych sercach pozostaje wielka, mamy srebro. Moja sportowa ekipo, jestem z Was dumna, wykonaliście świetną pracę. Brawo!!!

      • Szlachetna Paczka

      • Dzięki zaangażowaniu Rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących zebraliśmy wszystko, czego potrzebowała wybrana przez nas rodzina. I tak oto, ciężko pracując, zapakowaliśmy aż 57 różnych rozmiarów paczek, które zawieźliśmy do Lubania. Niezwykła hojność mieszkańców oraz kowarskich przedsiębiorców pozwoliła nam zaspokoić obie ważne potrzeby rodziny – kupiliśmy lodówkę oraz opał. Dziękujemy wszystkim, którzy wykazali zainteresowanie naszą akcją i przyłączyli się do niej.Organizatorzy

      • Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

      • W mikołajkowy piątek (06.12) wolontariusze skupieni wokół klubu Wolontariat LEM (dawniej Interact Club) zorganizowali spotkanie wigilijne. Były prezenty, pyszne potrawy przygotowane przez młodzież oraz wspólne kolędowanie wraz z zaproszonymi gośćmi ze Stowarzyszenia Charytatywnego Jelenia Góra–Cieplice. Choć uroczystość miała charakter integracyjny, była także okazją do podsumowania podejmowanych w mijającym roku działań.

      • Frankenstein...

      • Dzisiejszy wieczór spędziliśmy we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol... Zgadnijcie na jakiej sztuce byliśmy?

      • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

      • Wczoraj (27 listopada 2019 r.) w auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, odbyła się coroczna uroczystość uhonorowania najlepszych uczniów dolnośląskich liceów ogólnokształcących i techników. Tym razem stypendium Prezesa Rady Ministrów trafiło do Kacpra Łubińskiego z klasy IIA, który w roku szkolnym 2018/19 uzyskał najwyższą średnią ocen w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Lema. Stypendia wręczał Dolnośląski Kurator Oświaty, Pan Roman Kowalczyk.

      • Złoto i srebro w halówce! Brawo!

      • Dziewczęta 2 miejsce w składzie: kapitan drużyny Maja Michalik, Oliwia "Łasica" Łasisz, Zuzanna Ptasińska, Wiktoria Świtalska, Sandra Wiśniewska, Daria "Dariusia" Demeter oraz Julia Wolska. 

       Chłopcy cudownie wywalczone i upragnione 1 miejsce w składzie: kapitan Patryk Turski, Cyprian "Cypek" Purycki, Marcel "Bida" Kościołek, Oskar "Siwy" Blaut, Dominik "Moniek" Pierzchała, Michał Szablicki, Marcin Korol oraz Michał Korol. 

       Dziękuję Wszystkim za cudowne widowisko, wzorową postawę sportowca i fantastyczne widowisko. Jesteście cudowni