• Rekrutacja 2023/2024

      • Jak należy się zachować, wchodząc do budynku szkoły?

      • Po wejściu na teren ZSO w Kowarach
       (obowiązkowo z zasłoniętymi ustami i nosem):

       1. Należy zamknąć za sobą furtkę.
       2. Podejść do drzwi głównych i zadzwonić dzwonkiem.
       3. Nie wchodzić na teren budynku samowolnie.
       4. Oczekiwać na pracownika szkoły, który określi sposób załatwienia sprawy lub w sposób bezpieczny umożliwi wejście na teren budynku.
       5. Przed wejściem na teren budynku dokonuje się pomiaru temperatury termometrem bezdotykowym.

        (Nie prowadzimy bieżącej ewidencji temperatur. Przetwarzamy dane osobowe w momencie uzyskania informacji o potencjalnym zagrożeniu zarażeniem na podstawie art. 9 ust. 2 lit. i rozporządzenia ogólnego o ochronie danych osobowych. klauzula informacyjna znajduje się na stronie szkoły w zakładce rodo.
      • Projekt edukacyjny z wos przeniesiony...

      • Sympatyków i uczestników projektu edukacyjnego z wos „OD PARKU SIGMUNDA GEBAUERA DO KOWARSKIEJ WYSPY” informujemy, że termin zakończenia projektu został przeniesiony z maja 2020 r. na październik 2020 r.

      • Zespół Interdyscyplinarny w Kowarach

      • Zespół Interdyscyplinarny w Kowarach informuje, że został uruchomiony dedykowany adres e-mail: przemoc@mopskowary.pl, który daje możliwość kontaktu elektronicznego dla osób trzecich (członków rodzin zagrożonych przemocą, świadków przemocy etc.)

       Wszyscy jesteśmy świadomi, że przy panujących obostrzeniach oraz w związku z zagrożeniem COVID-19 możliwości pracy i działania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie są mocno ograniczone, dlatego trzeba wdrożyć rozwiązania zdalne, łączność za pośrednictwem internetu etc.

       W najbliższych dniach na stronie MOPS w Kowarach zostaną opublikowane materiały informacyjne dla osób zagrożonych przemocą oraz wszystkich mieszkańców Kowar m.in. z informacjami, gdzie można szukać pomocy.

       Katarzyna Jamrozik 
       Sekretarz ZI 
       Zespół Interdyscyplinarny w Kowarach

        

      • Przedłużone zawieszenie zajęć dydaktycznych w szkole

      • Zawieszenie zajęć dydaktycznych w szkole zostało przedłużone do dnia 24.05.2020 r., w związku z tym nadal będzie realizowane nauczanie zdalne.

       Jeżeli sytuacja epidemiczna nie ulegnie zmianie, to:

       1. egzaminy maturalne zostały zaplanowane od dnia 08.06.2020 r., planowana jest tylko część pisemna.

       2. wyniki egzaminu maturalnego będą podane do 11.08.2020 r.

       3. egzaminy poprawkowe (maturalne jeśli będzie taka konieczność) zaplanowane na początek września.

       4. egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe zaplanowane zostały od dnia 22.06.2020 r.

      • Podziękowania od absolwentów!

      • W dzień zakończenia roku szkolnego, w tej trudnej sytuacji, dostaliśmy drogą elektroniczną przepiękne i wzruszające podziękowania od świeżo upieczonych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema. Bardzo Wam dziękujemy! Zawsze będziemy o Was pamiętać!

       ... i jeszcze raz przypominamy: Sięgajcie aż do gwiazd!

      • Komunikat

      • Kochani uczniowie, drodzy rodzice,

       W związku z tym, że pośród naszej społeczności szkolnej są osoby, z którymi nie mamy jakiegokolwiek kontaktu w celu realizowania zdalnego nauczania, nie znamy także przyczyn tej „ciszy”, prosimy o pilną informację telefoniczną do poszczególnych wychowawców lub do dyrekcji szkoły (sekretariat: 75 718 21 11).

       Dyrektor ZSO w Kowarach
       Sylwia Ciszek

      • Apelujemy! #zostanwdomu

      • Siedzimy w domu, rozmyślamy, martwimy i pocieszamy się wzajemnie...... I właśnie dlatego my, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących, nagraliśmy wspólny film bez wychodzenia z domu! #zostanwdomu

      • Szanowni Mieszkańcy

      • Zgodnie z zaleceniem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, w związku z epidemią koronwirusa obowiązuje zakazu wstępu na teren Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach osobom niebędących jego pracownikami. Wszystkie sprawy urzędowe można załatwiać telefonicznie lub przez e-mail.

       Uwaga! Czasowo wyłączone z użytkowania są także obiekty sportowe szkoły (górne i dolne boisko), na które obowiązuje całkowity zakaz wstępu.

       Powyższe zakazy obowiązują do odwołania.

        

       Tel.: (+48) 75 7182111

       E-mail: sekretariat@zso-kowary.pl 

       Dyrekcja ZSO w Kowarach.

      • Ważny komunikat!

      • Drodzy Uczniowie

       Jak już wiecie, w związku z zagrożeniem epidemicznym, zajęcia we wszystkich szkołach na terenie naszego kraju są odwołane. Nie jest to jednak okres ferii. Rok szkolny trwa nadal. Nauczyciele będą przygotowywać dla Was zadania do samodzielnego wykonania w domu. Podstawową platformą komunikacyjną będzie dla nas dziennik elektroniczny (oceny.zso-kowary.pl). Zaglądajcie codziennie do zakładki „zadania domowe”, tam znajdziecie treści zadań, ćwiczeń, lekcji, które musicie samodzielnie wykonać.

       Ponadto zachęcamy do samokształcenia. Na platformie epodreczniki.pl znajdziecie zgodne z podstawą programową materiały do samodzielnej nauki.

       Zachowujcie się odpowiedzialnie. To czas sprawdzianu waszej dorosłości, a my nauczyciele wierzymy, że zaliczycie go wzorowo!

      • Uwaga! Ważna informacja!

      • DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE

       W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ W KRAJU, DECYZJĄ RZĄDU RP ZOSTAJĄ NA TERENIE CAŁEJ POLSKI ZAWIESZONE ZAJĘCIA W PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH.

       W DNIACH 12.03.2020 I 13.03.2020 (CZWARTEK I PIĄTEK) ODWOŁUJE SIĘ ZAJĘCIA EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZE. OD DNIA 16.03.2020 SZKOŁA POZOSTAJE CAŁKOWICIE ZAMKNIĘTA NA 14 DNI.

       APELUJE JEDNOCZEŚNIE O POZOSTAWANIE DZIECI W DOMU I NIEPOJAWIANIE SIĘ ICH W DUŻYCH SKUPISKACH LUDZI NP. GALERIE, SKLEPY, IMPREZY.

       UCZNIOWIE SZKOŁY BRANŻOWEJ ODBYWAJĄ PRAKTYKI U PRACODAWCÓW W
       NORMALNYM TRYBIE.

       DYREKCJA ZSO

      • Dzień Kobiet w Lemie

      • To już tradycja! W Lemie w Dzień Kobiet nasze dziewczyny wyglądają jeszcze piękniej niż zwykle... jeżeli to w ogóle możliwe! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Drogie Panie!

      • Koronawirus – jak zapobiegać zakażeniu? Ważne informacje

      • W przypadku kiedy istnieje podejrzenie zakażenia ale nie masz jeszcze objawów pozostań w domu, unikaj kontaktu z innymi osobami aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa.

       Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniaj telefonicznie lub innymi metodami zdalnej komunikacji.

       Nie zgłaszaj się sam do przychodni POZ (chyba, że zostaniesz o to poproszony w określonym terminie) ani nie udawaj się do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia gdzie masz się zgłosić i czy jest to potrzebne.

       Jeden chory pacjent (również TY) może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni!

      • KONKURS o stypendium prof. K.B. Janowskiego

      • KONKURS o stypendium prof. K.B. Janowskiego „OD PARKU SIGMUNDA GEBAUERA DO KOWARSKIEJ WYSPY”.

       Foto: Ludwik Król (fotopolska.eu)

        

       Na początku XX wieku kowarski (wtedy Schmiedeberg) przedsiębiorąca S. Gebauer zapragnął zbudować w swoim ukochanym mieście park, jakich wiele wtedy powstawało w tzw. „Śląskim Elizjum”. Powstały stawy a na nich miejsce wypoczynku letniego i zimowego z wyjątkową atrakcją – pięknym widokiem na Snieżkę. Po wojnie kąpielisko istniało pod nazwą „Wyspa”, potocznie nazywana „Kowarską Wyspą”.

       Razem z prof. K.B. Janowskim, który jest sponsorem konkursu, zapraszamy uczniów do stworzenia pracy plastycznej, fotograficznej lub pisemnej na temat historii tego miejsca. Szczególnie interesuje nas okres wielkiej popularności tego kąpieliska w Kowarach po 1945 roku. Bezcenne będą zdjęcia, wspomnienia i inne pamiątki z basenu i wydarzeń z nim związanych, jak np. Bank Miast Kowary – Głuchołazy (1975 r.), lub dyskoteka Rock Island Disco (lata 80-te XX wieku).

       Przypominamy, że konkurs jest obowiązkowy dla uczniów LO, którzy w ten sposób zaliczają projekt edukacyjny z wos.

       Autor najlepszej pracy otrzyma od Pana prof. K.B. Janowskiego nagrodę główną – 500 zł. ZAPRASZAMY!

      • Jak na biegówki, to tylko do Jakuszyc!

      • Tak się dzisiaj bawiła młodzież z naszej szkoły w Jakuszycach na biegówkach. Niektórzy płakali ze śmiechu, inni jeździli po rowach lub się stałe wywracali. Bez względu na strach, prędkość wykręcaną na "Samolocie" czy znikające narty, zabawa była owocna. Wróciliśmy naładowani pozytywną energią, dobrym humorem i obietnicą powrotu w przyszłym roku!

      • Polsko-czeskie warsztaty plastyczne

      • Dwa tygodnie temu gościliśmy na warsztatach plastycznych w Czechach a dzisiaj miało miejsce kolejne artystyczne spotkanie, tym razem w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Gielniaka w Kowarach... Dziękujemy za zaproszenie!