• Wycieczka edukacyjna do Warszawy

• To były intensywne trzy dni... Muzeum Powstania Warszawskiego, panorama Warszawy nocą, PGE Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik, doskonałe widowisko muzyczne "Aida" w Teatrze Roma, Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Zamek Królewski, Giełda Papierów Wartościowych, a na koniec POLIN - Muzeum Historii Żydów Polskich. Super wycieczka i tyle!

Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu: Podniesienie jakości edukacji w kowarskich szkołach.

• Dni Patrona w Lemie!

• Były wykłady prowadzone przez ciekawych gości i salwy śmiechu w trakcie spektaklu teatralnego przygotowanego przez uczniów z Lema i przyjaciół z kowarskich podstawówek tańczących w Szybiak Dance Studio.

W minioną środę (30.10), uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach świętowali dzień patrona. Obchody rozpoczęły się sesją naukową w ramach której młodzież uczestniczyła w wykładach prowadzonych przez zaproszonych gości. Geolog powiatowy, Justyna Pacuła opowiadała o geologii w utworach Stanisława Lema. Na wykład pod tytułem „Trochę inaczej o lasach” zaprosiła nadleśniczy Katarzyna Adamczyk z Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach. Przewodnik Sudecki i nauczyciel Grzegorz Schmidt zabrał słuchaczy na wycieczkę po tajemniczej Norwegii wskazując jej powiązania z naszym regionem.

Ostatnim punktem obchodów była premiera spektaklu „Mikołaje 2019. Trurl i Klapaucjusz na jedwabnym szlaku” wyreżyserowanego przez Adama Walesiaka nauczyciela z kowarskiego ogólniaka.

• AKCJA „LIŚĆ”

• W dniach 22-24 października 2019 r. społeczność szkolna ZSO w Kowarach włączyła się do Akcji „LIŚĆ” prowadzonej na terenie Gminy Miejskiej Kowary.

Zarówno uczniowie jaki nauczyciele porządkowali teren szkoły oraz przyległy skwer z dużej ilości liścizwiastujących jesień.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej to święto całej szkolnej społeczności. Co roku obchodzimy je uroczyście, ale i z przymrużeniem oka, bo to także okazja do pasowania pierwszoklasistów

• Otwarte Dni Lasu

• Dzisiaj wspomnienie obchodów Otwartych Dni Lasu. Dnia 4 października, wspólnie z Nadleśnictwo "Śnieżka", Lasy Państwowe sadziliśmy drzewka!

• Ogólnopolski Rajd Geologiczny

• 04.10.2019 roku nasi licealiści wyruszyli na poszukiwania minerałów oraz zdobywali wiedzę o budowie geologicznej Karkonoszy. Szczególnie gratulujemy Kasi Jęczmieniak (kl. IIIA LO), która zdobyła 3 miejsce w konkursie z wiedzy krajoznawczej i geologicznej.

• XLV Jeleniogórskiego Rajdu Młodzieży Szkolnej

• W minioną sobotę organizowaliśmy finał XLV Jeleniogórskiego Rajdu Młodzieży Szkolnej, który po 13 latach po raz kolejny swoją metę miał na boiskach naszej szkoły! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację wydarzenia. Jesteście najlepsi na świecie!

• Sztafety z medalami!

• Brązowe medale w Sztafetowych Biegach Przełajowych zawisły kilka dni temu na szyjach naszych dziewcząt i chłopaków! Gratulujemy!