• Rekrutacja 2022/2023

• Odział Przygotowania Wojskowego

• Klasa przygotowania wojskowego, w której będzie realizowany ujednolicony program - przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej oraz pod jego nadzorem - czego konsekwencją będzie uzyskanie przez uczniów konkretnych korzyści, takich jak: możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej, a w przyszłości pozostanie żołnierzem rezerw osobowych Sił Zbrojnych RP, wstąpienie do czynnej służby wojskowej, a także aplikowanie na wyższe uczelnie wojskowe (dodatkowe punkty w procesie rekrutacji).

• Uczniowie uczęszczający do tej klasy otrzymują:

• pełne umundurowanie i oprzyrządowanie wojskowe
          • profesjonalne szkolenie wojskowe realizowane przez żołnierzy Wojska Polskiego
          • szkolenia bojowe z wykorzystaniem środków i sprzętu wojskowego
          • certyfikat ukończenia OPW do celów kontynuowania kariery wojskowej

Minimalna liczba godzin zajęć realizowanych w ramach programu szkolenia w liceum ogólnokształcącym wynosi 230 godzin przez cztery lata, w tym 53 godziny zajęć teoretycznych i 177 godzin zajęć praktycznych realizowanych w patronackiej jednostce wojskowej lub na poligonie.

• w klasie I – 30 godzin zajęć, w tym 10 godzin zajęć teoretycznych i 20 godzin zajęć praktycznych;
          • w klasie II – 60 godzin zajęć, w tym 18 godzin zajęć teoretycznych i 42 godziny zajęć praktycznych;
          • w klasie III – 90 godzin zajęć, w tym 25 godzin zajęć teoretycznych i 65 godzin zajęć praktycznych;
          • w klasie IV – 50 godzin zajęć praktycznych realizowanych w trakcie obozu szkoleniowego.

Zasady rekrutacji

• nabór do klasy OPW odbywa się za pośrednictwem systemu rekrutacji elektronicznej.
          • podania należy składać od 15.05.2023 r. do 31.05.2023 r.
          • po odebraniu ze szkoły podstawowej świadectw ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy je dostarczyć do szkoły.
          • testy ogólnosprawnościowe 1-12.06.2023 r.
          • ogłoszenie listy zakwalifikowanych po testach sprawnościowych 16.06.2023 r.
          • w przypadku wolnych miejsc nabór będzie prowadzony do 30.07.2023 r.
          • publikacja list kandydadtów przyjętych do szkoły 31.07.2023 r.